Prehliadka historických vozidiel
Jedna z najväčších súkromných zbierok historických áut ŠKODA v Slovenskej republike. Návštevníci konferencie budú môcť obdivovať vyše 30 historických vozidiel.
Najrýchlejší ULTRALIGHT
Snom Vladimíra Pekára, autora projektu UL SHARK, bolo vyrobiť najrýchlejšie utraľahké lietadlo, ktoré by bolo luxusné, pohodlné a ktoré by sa vo svojej kategórii dostalo na najvyššiu métu. Podarilo sa.  Shark je výkonný európsky UL so zaťahovacím podvozkom, menšími krídlami a počas letu nastaviteľnou vrtuľou, navrhnutý a testovaný na maximálnu vzletovú hmotnosť 600 kg. 30. júna 2015 Shark prekonal svoj vlastný svetový rýchlostný rekord, rýchlosťou 303 km/h. Rozrezaný trup lietadla bude dostupný divákom počas konferencie DOPRAVA 2018.
Výstava modelov
TRANSPODIZAJN
Príďte si pozrieť výstavu dych vyrážajúcich modelov prototypov vozidiel nie tak vzdialenej budúcnosti. Modely sú výsledkom výskumných projektov z automobiliek Audi a Volkswagen. Prototypy vytvorili šikovní študenti zVysokej školy výtvarných umení, z ateliéru Transport Dizajn, pod taktovkou profesora a konštruktéra Štefana Kleina. Ten stojí za lietajúcim autom AeroMobil a v súčasnosti vyvíja úplne nový prototyp AirCar. Inovátor Klein bude na konferencii DOPRAVA 2018 prezentovať novú víziu lietajúceho automobilu Aircar.

FORMULÁR

Chcem zapísať školu na program CESTA DO BUDÚCNOSTI
* Prihláste triedu, skupinu detí na náš náučný a zábavný program. Možnosť zápisu máte do xx. Septembra 2018
Ďakujeme!
Čoskoro vás budeme kontaktovať.
Oops! Niektoré pole nie je správne vyplnené. Skontrolujte zadaný email.
Monika Janigová
0905 856 865
mkreo@mkreo.sk
Štefan Korman
0907 813 099
Stefan.Korman@petitpress.sk
Andrea Papšová
0905 359 754
Andrea.Papsova@pettitpress.sk